C++ Pentru Nubi

Intrebari despre limbajul C++, standardul C++, STL, OOP in C++ sau alte subiecte nelegate de VisualC++
valsi
Junior
Junior
Judet: Timiş

C++ Pentru Nubi

Post by valsi » 15 Aug 2012, 19:40

solutii nu comentari ca in coltu blocului.
Last edited by valsi on 18 Aug 2012, 14:42, edited 1 time in total.

cristianamarie
Membru++
Membru++
Judet: Iaşi

Re: C++ Pentru Nubi

Post by cristianamarie » 16 Aug 2012, 15:06

Cred ca topicul trebe locked on the grounds on macel la adresa limbii romane. "ami afce(face)" se scrie a-mi face.
Copi/Pastea? go hi5, acolo poate merge.
Nuclear launch detected

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator

Post by Ovidiu Cucu » 16 Aug 2012, 21:36

valsi wrote: Astazi am hotarat ca ar fi bine sa invat unpic de c++ pentru ami afce viatza mai usoara [...]
Nubi, C++ nu-ti face viata mai usoara, dimpotriva e un limbaj de programare destul de complicat.
Probabil nu asta-i sensul demersului tau insa eu unul asta am inteles din cuvinte gen mess si gramatica zero.
Asa ca, spun si eu in completare la ceea ce a spus deja Cristian: daca ai o problema incearca in primul rand sa o expui cat mai corect.
Daca vei intra in C++ (sau in oricare alt limbaj de programare) vei constata mai devreme sau mai tarziu ca are si ala gramatica lui, pe care trebuie s-o respecti.

Arunca te rog un ochi si aici: http://www.codexpert.ro/forum/viewtopic.php?f=13&t=17

valsi
Junior
Junior

Post by valsi » 17 Aug 2012, 16:31

Multumesc pentru observatiile pe care mi l-ati facut, dar tin sa va anunt ca nu m-ati ajutat cu nimic, un link catre ceva materiale, cred ca mar fi ajutat ceva mai mult.
Last edited by valsi on 18 Aug 2012, 14:01, edited 1 time in total.

bu7ch3r
Membru++
Membru++

Post by bu7ch3r » 17 Aug 2012, 16:57

Cu stima,
Lupu Claudiu

mihk
Junior
Junior

Post by mihk » 17 Aug 2012, 17:52

Nubi, pune-ti la semnatura sau undeva la detalii sa se vada, ca esti din R. Moldova (nu Timis). Pana iti revii cu scrisul. Fii pragmatic !
Caut profesor.

valsi
Junior
Junior

Post by valsi » 18 Aug 2012, 14:04

Ma bucut ca ati facut un forum, e tare sa ai unu, nu ? in ce e facut in phpbb ? bafta,...

valsi
Junior
Junior

Post by valsi » 18 Aug 2012, 14:16

Revin, pe un forum cu mega traic :)) ~80 vizite/ zi la ce ma astept si eu, aveti dreptate, trebuia sa mai merg la scola in felul asta poate o sa invat si io sa fac diferenta intra alti ca mine si calitate :))

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator

Post by Ovidiu Cucu » 18 Aug 2012, 15:40

Ok, deci care-i problema ta?

cristianamarie
Membru++
Membru++

Post by cristianamarie » 19 Aug 2012, 15:49

Pai mergi pe hi5 daca vrei actiune.
Nuclear launch detected

cristianamarie
Membru++
Membru++

Post by cristianamarie » 19 Aug 2012, 16:44

valsi wrote:Revin, pe un forum cu mega traic :)) ~80 vizite/ zi la ce ma astept si eu, aveti dreptate, trebuia sa mai merg la scola in felul asta poate o sa invat si io sa fac diferenta intra alti ca mine si calitate :))
1. Revin, - nu se pune virgula
2. traic - trafic
3. scola - scoala
4. io - hai sa zicem
5. intre altii ca mine, nu intra alti ca mine

Cinci greseli intr-o singura fraza care imi spune ca esti jmeqar da carter si na-i tim-p sa scri romanest-e pen fraeri da p'acilea care nu-ti spune tie mai repedea ce vrei (nici nu stii ce vrei, dar pa forum cu numa N vizite - prea slab pentru tine).

Deci mestere care ai forum pe AIX si nu pe phpBB, ia citeste de aici: http://www.catb.org/esr/faqs/smart-questions.html.
E plina lumea de manifestari din astea, si dl. Eric Raymond sfatuieste acum foarte multi ani asa (selectie):
1. Write in clear, grammatical, correctly-spelled language
So expressing your question clearly and well is important. If you can't be bothered to do that, we can't be bothered to pay attention. [...] More generally, if you write like a semi-literate boob you will very likely be ignored.

2. Dealing with rudeness
When you perceive rudeness, try to react calmly. [...] If that doesn't happen and you lose your temper, it is likely that the person you lose it at was behaving within the hacker community's norms and you will be considered at fault. This will hurt your chances of getting the information or help you want.
Nuclear launch detected

bu7ch3r
Membru++
Membru++

Post by bu7ch3r » 20 Aug 2012, 01:19

@Valsi - iti raspund eu "prietenesc" - de ce crezi ca C++ te ajuta daca-l inveti?
Copy/Pastea - de unde pana unde vrei sa dai?

Explica exact cam ce ai vrea tu sa faci: Copy - Paste e cam ambiguu asa... sa cad pe arest daca nu!
Cu stima,
Lupu Claudiu

valsi
Junior
Junior

Post by valsi » 20 Aug 2012, 16:13

bu7ch3r wrote:@Valsi - iti raspund eu "prietenesc" - de ce crezi ca C++ te ajuta daca-l inveti?
Copy/Pastea - de unde pana unde vrei sa dai?

Explica exact cam ce ai vrea tu sa faci: Copy - Paste e cam ambiguu asa... sa cad pe arest daca nu!

Foarte pe scurt,

Am 6 liste .txt
L1: Conturi de youtube Post (pe acesta lista .txt, sunt user si parola cate unu pe linie)
L2: Conturi de youtube "tub up" (conturi de yutube unu pe linie altele fata de cele de la L 1)
L3: Videoclipuri de pe youtube (videoclipurile tinta)
L4: "ID coment"
L5: Coment (cate un coment pe linie)
L6: "failing"

Unde L1...L6 sunt liste

Tot ce trebuie facut e sa dea automat copy la cate o linie sa deschida Youtbe si sa dea paste. Sigur e mult de invatat dar merita, chestia asta am facuto manual timp de 7 ore (foarte putin sa vazut ca si volum de munca am lucrat cu 10 conturi) rezultat 70 $ prima zi si 23 $ ziua 2,... cu un "robot" pot lucra cu 900 conturi si fara oprire robotu nu ameteste,...

cristianamarie
Membru++
Membru++

Post by cristianamarie » 20 Aug 2012, 17:23

Pai cred ca C++ e prea mult aici. Vezi ca este API de youtube si cred ca Python e mult mai potrivit pentru ce ai tu.
Tu ai nevoie de scripting ca sa faci niste bani pentru comments, inteleg eu.
Nuclear launch detected

bu7ch3r
Membru++
Membru++

Post by bu7ch3r » 20 Aug 2012, 18:04

@Valsi faza e ca pe la 150 dolari Youtube iti cam taie macaroana. Ai sa vezi ;)
Cu stima,
Lupu Claudiu

Post Reply