Clase C++

Intrebari despre limbajul C++, standardul C++, STL, OOP in C++ sau alte subiecte nelegate de VisualC++
Post Reply
lluucckk
Junior
Junior
Judet: Harghita

Clase C++

Post by lluucckk » 12 Jan 2015, 18:55

Salut!
Sunt student la IME si as dori sa stiu daca puteti sa ma ajutati cu o problema, bineinteles daca se poate :D

Am proiect la POO cu implementarea unei aplicatii cu titlul "Sistem". Aceasta aplicatie cauta erorile intalnite in sistemele dintr-un service de sisteme comerciale si industriale.
In clasa de baza as dori sa definesc o functie care sa imi afiseze erorile intalnite la fiecare sistem. Mentionez ca redefinesc functia in fiecare clasa.

PS: Daca nu m-am facut inteles va rog sa mentionati. Multumesc! :whorship:

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: Clase C++

Post by Ovidiu Cucu » 12 Jan 2015, 21:27

Defineste te rog, practic:
  1. sistem comercial si industrial
  2. service de sisteme comerciale si industriale
  3. ce inseamna cauta erorile intalnite in sistemele dintr-un service de sisteme comerciale si industriale.
Si de curiozitate, ce e IME? :)

lluucckk
Junior
Junior
Judet: Harghita

Re: Clase C++

Post by lluucckk » 12 Jan 2015, 22:27

Este o ierarhie de clase. Clasa de baza este "Sistem" din care se mostenesc 2 clase " Sisteme comerciale" si "Sisteme industriale" . Din Sisteme Comerciale se mostenesc alte 2 clase : PC si Microcontroller. Iar din Pc se mostenesc clasele : hard si soft. Din Sisteme industriale se mosteneste clasa SCADA.
Aceasta aplicatie returneaza calculul erorilor intalnite la fiecare sistem dintr-un service

IME=Inginerie Mecanica si Electrica

Post Reply