Ajutor cu un soft de editare a testelor pentru studenti.

Acest forum este dedicat intrebarilor de programare care nu-si au locul in unul din celelalte forumuri
Post Reply
burritoo1
Junior
Junior
Judet: Iaşi

Ajutor cu un soft de editare a testelor pentru studenti.

Post by burritoo1 » 07 Dec 2015, 14:15

Salut,
Sunt un student la o universitate din Chișinău. Universitatea preferă să testeze studenții prin teste cu complement simplu sau multiplu. Pentru a testa studenții se utilizează o aplicația TestEditor 3.0. Din păcate nu am putut găsi nimic depre developeri sau careva informație despre aplicație, în submeniul ”Despre” scrie doar Venus Technologies Provider.
Problema e ca trebuie sa introduc 1500 de teste prin aplicația data, ceea ce e ar fi foarte migalos, pentru ca ar trebui sa fac copy/paste la intrebare, apoi un copy/paste pentru fiecare răspuns. Aplicația creeaza un fisier *.col care dacă îl deschid printr-un text editor îmi arată hieroglife.
Nu știu dacă ar fi posibil de automatizat cumva introducerea testelor dintr-un document word sau cel putin txt.

Pe link-ul dat am pus *.exe plus fisierele care se instalzeaza. https://www.dropbox.com/sh/242590djhx59 ... oxTla?dl=0
As fi recunoscător măcar pentru un indiciu care să mă ducă pe calea cea dreapta. :D

Post Reply