Se poate instala Office 2007 pe Windows 7 Evaluation Copy?

Probleme generale legate de sistemul de operare Windows (instalare, setari, registry, control panel, securitate, administrare, noutati Vista).
Post Reply
u0m3
Membru
Membru
Judet: Bucureşti

Se poate instala Office 2007 pe Windows 7 Evaluation Copy?

Post by u0m3 » 13 Dec 2009, 02:16

Am intampinat urmatoarea eroare cand incerc sa instalez Microsoft Office Ultimate 2007 (in trial mode - fara serial number) pe Microsoft Windows 7 Ultimate Version 6.1 (Build 7100) Evaluation Copy
Microsoft Office Ultimate 2007 Setup wrote:Microsoft Office Ultimate 2007 encoutered an error during setup.
Si ca sa fie lista completa, Windows Update gaseste update-uri pentru Office, desi setup-ul nu ajunge nici macar la 1% (progress bar-ul se umple 2 pixeli - ochiometric).

Multumesc anticipat pentru raspuns(-uri). :D

Old-School: If at first you don't succeed, try and try again.
New-School: If at first you don't succeed, destroy every evidence that you have ever tried.
Citate nostime:
  1. Mintile umane sunt ca parasutele... Functioneaza doar daca sunt deschise.
  2. Light travels faster than sound, that's why some people seem Bright ...... untill they Speak...

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: Se poate instala Office 2007 pe Windows 7 Evaluation Copy?

Post by Ovidiu Cucu » 13 Dec 2009, 10:33

Nu cumva ti-a expirat trial-ul?

Silviu Ardelean
Senior
Senior
Judet: Timiş

Post by Silviu Ardelean » 13 Dec 2009, 12:17

Mai mult ca sigur, problema e de la kit-ul de Office. Incearca cu altul... ;)
Si mie mi s-a intamplat chiar si pe XP.

u0m3
Membru
Membru
Judet: Bucureşti

Post by u0m3 » 13 Dec 2009, 23:53

Ovidiu Cucu wrote:Nu cumva ti-a expirat trial-ul?
winver.exe spune ca expira pe 02/03/2010 (asta presupun ca inseamna 03 februarie 2010).
Silviu Ardelean wrote:Mai mult ca sigur, problema e de la kit-ul de Office. Incearca cu altul... ;)
Si mie mi s-a intamplat chiar si pe XP.
Pai aici e problema: eu am luat kit-ul de la cineva care il are cumparat, iar persoana respectiva l-a avut instalat fara probleme si pe Windows XP 32 bit si pe Vista 64 bit si pe Vista 32 bit.

Sincer sa fiu nu ma prea deranjeaza faptul ca nu merge, deoarece eu am primit la cumpararea pc-ului versiunea Student a Office 2007... Vroiam sa instalez versiunea Ultimate doar ca sa compar facilitatile. Si daca tot m-am apucat de teste am zis sa vad si daca este vre-o diferenta intre performata Vista si Win7 (de unde si versiunea de trial instalata).
Old-School: If at first you don't succeed, try and try again.
New-School: If at first you don't succeed, destroy every evidence that you have ever tried.
Citate nostime:
  1. Mintile umane sunt ca parasutele... Functioneaza doar daca sunt deschise.
  2. Light travels faster than sound, that's why some people seem Bright ...... untill they Speak...

zlatomir
Membru++
Membru++

Post by zlatomir » 14 Dec 2009, 00:56

Incearca asa:
Ti tasta windows apasata si tasta R, sau daca ai la Start Run e mai usor,
la run scrii: cmd si dai enter
la cmd scrii: cd "%allusersprofile%\Application Data\Microsoft Help" apoi dai Enter
si scrii: attrib -h rgstrtn.lck dai Enter
si in sfarsit: del rgstrtn.lck si dai enter
inchizi cmd si incerci sa instalezi din nou
Daca da eroare din nou atunci uita-te in logurile windowsului ca cel mai probabil ai acolo o eroare mai detaliata despre ceea ce se intampla cu installer-ul de office, dar ar trebui sa mearga asa cum am descris mai sus e o problema cunoscuta a lui office 2007, el crede ca e instalat de acolo si updateurile pe care le gaseste pt office.

Post Reply