Let's make a team !

Aici puteti publica sau gasi anunturi pentru joburi din domeniul IT.
Post Reply
middleman
Junior
Junior
Judet: Iaşi

Let's make a team !

Post by middleman » 07 Nov 2014, 16:54

All it took for facebook to be facebook was a smart idea, money and a lot of brain. I have the idea and the money. Do you have the brains to make it work ? If so, I'll make you my partner.
P.S. The glorious history of Google. starts with two students Larry Page 23 and Sergey Brin 24.

Best regards,
anonim din Romania

Mihail
Junior
Junior

Re: Let's make a team !

Post by Mihail » 10 Nov 2014, 09:28

Sa auzim ideea mai intii. Ca ai bani nu ma intereseaza, pun eu bani daca ideea mi se pare ca ar avea potential. Pe Sergey&Page tre' sa-i lasam in pace, pe vremea cind au inceput ei piata de software de nu era bine dezvoltata, inca era loc pentru toata lumea, acum vremurile s-au stricat, au aparut softuri si de alungat tantarii. Deci ideea ta trebuie sa fie a naibii de desteapta ca sa functioneze.

middleman
Junior
Junior
Judet: Iaşi

Post by middleman » 10 Nov 2014, 16:51

Am nevoie de o echipa de programatori, nu de pareri de bine sau rau despre ideea mea.

Daniel
Junior
Junior
Judet: Mureş

Post by Daniel » 05 Dec 2014, 04:13

Un part-time de 2h/zi te interesează ?
Nihil sine Deo

zygot
Junior
Junior
Judet: Bucureşti

Post by zygot » 15 Dec 2014, 17:02

middleman wrote:Am nevoie de o echipa de programatori, nu de pareri de bine sau rau despre ideea mea.
Esti babalau, sincer. Sau poate doar un tepar care se foloseste de munca altora. Altfel nu imi explic.

Idee de proiect: un sistem de tip Virtual Assistant. A se vedea Amazon Echo.
Ce am pana in acest moment:
-studiu de piata impact social, target si feedback ground facut sub GFK (platit integral)
-acte depuse in Spania pentru inregistrarea idee (de acum 3 luni - mai este de asteptat cam inca 3 - am ales Spania stiind ca tin mult la confidentialitate. puteam alege si Elvetia dar au preturi duble/triple)
-lobby pe langa 3-4 venture invest. In cadrul acestor sesiuni de lobby s-a efectuat: marker de interes, posibilitate fianantare locala, posibilitate finantare internationala, roi

Ideea, in sine, este simpla. Conceptul este altul, viziunea este a mea in totalitate.

Care doreste, care pofteste, este liber sa dea un mesaj.

Ce este nevoie:
-programare (middle - senior) C++/C#/Python/Db/Unix/Linux
-viziune+munca+seriozitate
-RELATIE DE LUNGA DURATA.

Ce se ofera odata cu realizarea si iesirea pe piata (inca din faza de prototipare):
-adaugare la portofoliu, scrisoare de recomandare.
-recunoastere publica a programatorului (echipei), includerea in sectiunea "team" din cadrul proiectului
-in functie de evolutie se ofera pachet procentual (%) din prooiect.

Orice forma de colaborare se va baza exclusiv pe CONTRACT SCRIS, conform legilor din Romania. Acest contract se VA NEGOCIA.

Post Reply