De ce site paralel cu cele consacrate (e.g. codeguru)?

Aici puteti oferi feedback cu privire la site. Puteti sugera imbunatatiri sau indica bug-uri.
Post Reply
silexu
Junior
Junior

De ce site paralel cu cele consacrate (e.g. codeguru)?

Post by silexu » 12 Aug 2007, 01:04

Prima mea reactie a fost "de ce un site nou"? cum poate o comunitate restransa (programatorii romani de C++) sa imparta cunostintele mai bine decat comunitati din toata lumea pe site-uri consacrate?
Si totusi, am fost de destule ori frustrat ca am gasit informatii prea vechi iar topicurile mele postate pe astfel de site-uri s-au pierdut repede in avalansa de posturi. Deci poate o comunitate mai restransa poate oferi suficiente informatii intr-un ritm mai putin aglomerat.
Deci succes acestui site.
Mai ramane problema popularizarii lui. Deci spuneti in stanga si in dreapta. Desi poate e suficient ca google.ro mi-a returnat ca prim rezultat acest site la o cautare dupa atl.

Inca o data succes,
Silexu

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: De ce site paralel cu cele consacrate (e.g. codeguru)?

Post by Ovidiu Cucu » 12 Aug 2007, 12:47

In primul rand, orice site a avut un inceput... cu timpul, speram ca si acesta sa devina "consacrat". :)

Sunt doua argumente principale in favoarea acestui site:
  • Este dedicat in special programatorilor de C++ (atat avansati cat si incepatori) in general si de Visual C++ (cu tehnologiile si bibliotecile aferente MFC, ATL, Windows API, etc) in special.
  • Este un loc in care putem discuta problemele de C++ in româneşte.
Nu intentionam sa ne limitam numai la forum plus articole, dupa chipul si asemanarea altor site-uri deja existente.
Un pic de rabdare, sa treaca "marile vacantze", si vor aparea.... dar mai bine sa le lasam sa fie surprize, surprize!... :D ;)

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: De ce site paralel cu cele consacrate (e.g. codeguru)?

Post by Ovidiu Cucu » 13 Aug 2007, 15:13

[ Moved thread ]

Post Reply