Propuneri

Aici puteti oferi feedback cu privire la site. Puteti sugera imbunatatiri sau indica bug-uri.
Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: Propuneri

Post by Ovidiu Cucu » 09 Jun 2008, 11:14

Nu vreau sa facem o separare pe "criterii etnice".
La serviciu am o multime de linuxisti in jur. Desi de multe ori vorbim limbi diferite, cand discutam "in C++" ne intelegem. ;)
Daca am deschide un forum cu probleme (C/C++) specifice platformei Linux, cred ca am atrage aici un segment deloc neglijabil de C++isti. De altfel, pana acum au venit cativa iar unii dintre ei ne-au acuzat ca suntem "fanatici M$", ca "furam C++ul" dupa care au "sters putina".
Sper ca asa ceva sa nu se mai intample...

Oricum, forumurile cat mai specializate sunt mai bune pentru ca e mai usor de cautat atunci cand cineva are o problema.

Revenind la problema forumului generic "programare C++" as fi incantat daca s-ar axa pana la urma numai pe probleme de C++ ce nu tin de nici o platforma si nici de scula de dezvoltare. Ar fi excelent pentru elevi/studenti si pentru toti cei care invata C++ul. Cred ca ar trebui sa facem ceva ca sa atragem acolo cati mai multi "incepatori" care se pare ca ne-au ocolit pana acum, poate din cauza numelui prea "pretentios" al site-ului.

Marius Bancila
Fondator
Fondator
Judet: Timiş

Post by Marius Bancila » 09 Jun 2008, 12:01

De creat/mutat forumuri, ma ocup eu, nu-i asta o problema. Dar nu trebe sa ne grabim; sa discutam mai intai cum e mai bine si apoi facem. Ce spui tu suna bine, cu o exceptie. Daca tot mutam si impartim Programare in VC++ si C++, atunci eu zis sa mutam Programare Generala nu in unul din astea 2 grupuri ci in General, acolo unde e si Windows si Feedback, etc. De ce? Pt. ca inca de la inceput nu am considerat ca am pus forumul asta unde trebuie. La urma urmei e programare in general, n-are de-a face cu C++ sau VC++. Orice topicuri de programare sunt ok acolo.
Marius Bancila
Fondator Codexpert, Microsoft MVP VC++
Site personal | Blog

cristitm
Membru
Membru

Post by cristitm » 09 Jun 2008, 13:43

Un forum de Managed C++ ar fi probabil util. :thumbup:
Errare human est!

Sanda X
Membru
Membru

Post by Sanda X » 27 Jun 2008, 23:54

Vreau!

Un forum de managed C++
Sanda X

Marius Bancila
Fondator
Fondator

Post by Marius Bancila » 30 Jun 2008, 15:00

In urma cererilor, de astazi este disponibil un nou forum: Limbajul C++/CLI (Managed C++).
Marius Bancila
Site personal | Blog

Silviu Ardelean
Senior
Senior

Post by Silviu Ardelean » 09 Jul 2008, 15:52

Cu toate ca acest forum este destinat programatorilor, unii cred ca se lovesc si de alte aspecte din domeniul IT. Propun deschiderea unei sectiuni unde sa se poata discuta si noutziuni de administrare OS-uri (poate si retzelistica).
Spre exemplu, topicul tocmai deschis de mine despre o grava vulnerabilitate a serverelor de DNS este general, nu strict de Windows, dar l-am pus in aceea sectiune caci era ceea mai aproape de ideea topicului.

Marius Bancila
Fondator
Fondator

Post by Marius Bancila » 09 Jul 2008, 16:48

Am mai spus asta si cu alta ocazie: suntem deschisi la propuneri, dar nu putem ca de fiecare data cand o intrebare sau 2 s-ar potrivi mai bine intr-un alt forum sa cream unul. Daca o sa apara tot mai multe intrebari pe o anumita directie atunci putem rediscuta, dar pt. moment nu gasesc acest lucru oportun.
Marius Bancila
Site personal | Blog

Post Reply