Link comunitate profox

Aici puteti oferi feedback cu privire la site. Puteti sugera imbunatatiri sau indica bug-uri.
naicul
Junior
Junior

Re: Link comunitate profox

Post by naicul » 02 Feb 2009, 16:47

Multumesc, in numele comunitatii :biggrin:

Engineer

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Post by Ovidiu Cucu » 02 Feb 2009, 23:46

Ehei... ce-as vrea sa fiu student din nou... ;)

Silviu Ardelean
Senior
Senior
Judet: Timiş

Post by Silviu Ardelean » 03 Feb 2009, 00:39

Ovidiu Cucu wrote:Ehei... ce-as vrea sa fiu student din nou... ;)
Subscriu! :thumbup: Din pacate, doar apoi stim sa aprecieam.... timpul liber si nu numai...

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator

Post by Ovidiu Cucu » 03 Feb 2009, 00:58

Ce-i drept, prin anul cinci ma cam saturasem de studentie. Dar... erau alte vremuri... :)

Grigore Dolghin
Microsoft MVP
Microsoft MVP

Post by Grigore Dolghin » 05 Feb 2009, 20:58

Marius Bancila wrote:
maximghe wrote:Bag seama ca exista si-un foxpro.ro, ce-i drept cu zero postari. :)
Dat fiind faptul ca profox.ro e o comunitate puternica cu o multime de membri, eu zic sa puneti mina de la mina si sa cumparati acel domeniu. Doar o idee... ;)
Si facut un redirect catre profox.ro, astfel incat atunci cand gresesc eu link-ul sa se redirectioneze automat. I like that. :)
Cu foxpro.ro e o poveste mai lunga. Domeniul a fost cumparat de un user de pe profox (un personaj de vreo 50 de ani, enervant si plin de ifose), care la un moment dat mi-a spus ca mi-l cedeaza daca il fac admin pe profox. Asta in conditiile in care numarul de raspunsuri tehnice date de el in 3 ani este zero. E clar - omu' sufera de ceva. N-am fost de acord si s-a hotarat sa faca si el un fel de comunitate. Ceea ce se vede acum este incercarea nr. 2, pentru ca incercarea nr. 1 a avut ca rezultat un forum plin de boti si de link-uri catre site-uri p*ornografice. Acum, ca sa impedice botii aia sa se inregistreze a suspendat inregistrarea pe site. Ca atare are o comunitate compusa din el insusi.

In plus, pare sa aiba ceva personal cu mine; m-a acuzat de plagiat, de comunism, de tot felul de traznai. Omu' e dus, clar. Si stii care e culmea? L-am avut cursant la un curs de programare OOP pe care l-am predat la ProManagement si mi-am dat seama ca el e de-abia dupa ce s-a terminat cursul (o saptamana). Oricum, nici la curs nu mi-a facut cine stie ce impresie - omul traieste in alta era geologica.

Ca atare redirectionarea aia automata e no go, sorry. N-am cum s-o scot la capat cu nebunu'.
Linkul catre comunitatea programatorilor romani de FoxPro este WWW.PROFOX.RO.

Marius Bancila
Fondator
Fondator
Judet: Timiş

Post by Marius Bancila » 05 Feb 2009, 22:41

Au patit-o si alti. Pentru unii a fost chiar o afacere sa cumpere in prostie la domenii ca apoi sa le vanda diverselor companii care voiau sa-si faca site .ro.
Marius Bancila
Fondator Codexpert, Microsoft MVP VC++
Site personal | Blog

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator

Post by Ovidiu Cucu » 05 Feb 2009, 23:02

Ofera-i un butoias cu whiskey si vezi... chiar nu vine la masa tratativelor?
Ugh... povestea asta-mi aminteste de scandalul sexdotcom... :biggrin:

Post Reply