c++ petitii

Aici puteti sta la un pahar de vorba cu ceilalti membri despre orice subiect.
neagu_laurentiu
Membru++
Membru++

Re: c++ petitii

Post by neagu_laurentiu » 06 Jan 2009, 12:45

Silviu Ardelean wrote:A MAI FOST!
A trecut un an de atunci ! :biggrin:

Dark
Banned
Banned
Judet: Bucureşti

Post by Dark » 06 Jan 2009, 12:54

Dragos Cojocari wrote:Ceva similar aici: http://www.youtube.com/watch?v=teMlv3ripSM
Poza asta e la fel de nimerita, da' totusi setea de cunoastere ma invinge si ma face sa-l rog pe Cryogenic sa impartaseasca din studiile sale Miguelistice despre productivitatea adusa de C# in HPC si aspiratoare. Sint un om slab.

PS: sa observam totusi cu cita maiestrie a schimbat subiectul. Eu il intrebam ce relevanta are mail-ul citat de el, in care se spune ca C va fi inlocuit tot cu C, el vine si baga despre productivitatea limbajelor managed.

Cryogenic
Membru
Membru

Post by Cryogenic » 06 Jan 2009, 12:57

Dark wrote:
Dragos Cojocari wrote:Ceva similar aici: http://www.youtube.com/watch?v=teMlv3ripSM
Poza asta e la fel de nimerita, da' totusi setea de cunoastere ma invinge si ma face sa-l rog pe Cryogenic sa impartaseasca din studiile sale Miguelistice despre productivitatea adusa de C# in HPC si aspiratoare. Sint un om slab.

PS: sa observam totusi cu cita maiestrie a schimbat subiectul. Eu il intrebam ce relevanta are mail-ul citat de el, in care se spune ca C va fi inlocuit tot cu C, el vine si baga despre productivitatea limbajelor managed.
Vad ca ai o discutie separata cu restul lumii, despre ... mine.

Distreaza-te mai departe ...

Dark
Banned
Banned

Post by Dark » 06 Jan 2009, 13:05

Nu-i nevoie sa te simti neglijat, m-am adresat direct tie intr-un post deasupra celui care ti-a oferit scuza de a nu raspunde la intrebari. In post-ul imediat anterior observam o tactica de-a ta. N-am simtit nevoia sa comentez tactica asta cu tine, ca doar n-o aplici fara sa stii. Nu era un subiect de dezbatut, existau alte chestii valide si tehnice despre care puteai sa incerci sa ma luminezi, fara melodrame.

Cryogenic
Membru
Membru

Post by Cryogenic » 06 Jan 2009, 14:14

Dark wrote:Nu-i nevoie sa te simti neglijat, m-am adresat direct tie intr-un post deasupra celui care ti-a oferit scuza de a nu raspunde la intrebari. In post-ul imediat anterior observam o tactica de-a ta. N-am simtit nevoia sa comentez tactica asta cu tine, ca doar n-o aplici fara sa stii. Nu era un subiect de dezbatut, existau alte chestii valide si tehnice despre care puteai sa incerci sa ma luminezi, fara melodrame.
Pana nu iti schimbi atitudinea ( iti linistesti trolul interior), nu am sa-ti raspund la nici una din intrebarile tale, si nici nu am sa dezbat nimic cu tine si nici nu o sa incerc sa te "iluminez".

Nu mi-e greu sa ignor remarcile tale si incercarile de flame/trolling si nici nu ma simt neglijat daca vorbesti de mine la persoana a treia. Si dupa cum vezi asta fac si asta am sa continuii sa o fac ...

Dark
Banned
Banned

Post by Dark » 06 Jan 2009, 14:40

Ma dezgusta tentativele astea arogante de a face pe moralizatorul si purtatorul de discutii civilizate cind vin de la cineva care argumenteaza in felul ilustrat de Monty Python in filmuletul dat mai sus. In nici unul din cele doua thread-uri in care ne-am contrat pina acum n-ai spus nimic, doar ai citat din diverse surse gresite sau intepretate gresit. Cind a fost nevoie sa dai un exemplu concret care sa-ti sustina concluziile, ai schimbat subiectul sau te-ai declarat ofensat si superior atitudinii mele. Oi fi eu troll, da' vorbitul in gol pe care-l practici are si el un nume post-modernist: spam.

Nu mi se pare ca ma ignori, din moment ce-mi raspunzi. Mi se pare doar ca-ti trimbitezi iubirea de dotnet dupa care cauti scuze pentru a nu da raspunsuri concrete.

PS: "continui" cu un singur "i" si "va mai sta singur pe tron".

Post Reply