VSTS 'Rosario' August 2007 CTP disponibil

Acest forum este destinat anunturilor si diverselor stiri legate de industria software. De asemenea puteti anunta aici lansarea propriilor produse. Acest forum nu este pentru anunturi de locuri de munca.
Post Reply
Marius Bancila
Fondator
Fondator
Judet: Timiş

VSTS 'Rosario' August 2007 CTP disponibil

Post by Marius Bancila » 06 Aug 2007, 14:04

La sfarsitul saptamanii trecute a fost lansat primul Community Technology Preview pentru Visual Studio Team Sytem numit 'Rosario' (dupa o locatie de pe insula Orcas, Seattle). Acesta versiune va urma lui Visual Studio Team System 2008 (care va fi lansat oficial pe 27 februarie 2008 la Los Angeles). Dupa Jeff Beehler, exista doua motive principale pentru acest CTP:
  • practica pentru Microsoft in ce priveste distributia, si
  • obtinere feedback de la testeri.
Sugestiile si bug-urile pot fi raportate la http://connect.microsoft.com/visualstudio. Daca faceti acest lucru, specificati corect produsul "Visual Studio Team System Code Name 'Rosario' (August 2007 CTP)".

Imaginile Virtual PC pot fi descarcate de la http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en.

Marius Bancila
Fondator Codexpert, Microsoft MVP VC++
Site personal | Blog

dumion
Membru
Membru

Re: VSTS 'Rosario' August 2007 CTP disponibil

Post by dumion » 08 Aug 2007, 23:48

Am tot auzit de Team System, dar n-am lucrat, de fapt n-am vazut niciodata. Cum e versiunea asta de VS? Ce are diferit?

MrSmersh
Microsoft MVP
Microsoft MVP

Re: VSTS 'Rosario' August 2007 CTP disponibil

Post by MrSmersh » 09 Aug 2007, 00:05

Cum ar trebui sa fie VS normal :)
Are Source Control SQLServer based, si integrarea proceselor de project management si testing. Adica are grija de procesul de dezvoltare. Fiecare cu VS lui diferit dar totusi la fel :)...
Pe subiectul asta pot sa scrii si sa scrii, dar e usor off

Post Reply