KeyViewer 0

Acest forum este destinat anunturilor si diverselor stiri legate de industria software. De asemenea puteti anunta aici lansarea propriilor produse. Acest forum nu este pentru anunturi de locuri de munca.
Post Reply
zlatomir
Membru++
Membru++

KeyViewer 0

Post by zlatomir » 06 Nov 2011, 15:05

Mie mi se pare "ciudat" sa caut un serial in xml... asa ca am scris un mic "key viewer" pt xml-ul generat de MSDN pentru abonati si m-am gandit sa-l fac public pt a primi critici ;)

Executabilul poate fi descarcat de aici (VS 2010 si static Qt, deci aveti nevoie doar de vcredist 2010) iar sursele sunt atasate mai jos.

TODO: urmeaza un dialog "file open" (momentan trebuie copiat xml-ul in acelasi folder cu aplicatia) si poate un redesign care sa permita "marcarea" cheilor (neutilizata/utilizata/activari epuizate/etc)

Sper sa fie util si pentru altii si nu ezitati sa comentati daca gasiti "prostii" prin cod.
Attachments
KeyViewer - src.rar
(3.92 KiB) Downloaded 185 times

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: KeyViewer 0

Post by Ovidiu Cucu » 07 Nov 2011, 09:28

Simplu si util. :thumbup:

I-am deschis rubrica la "Proiecte Open-Source", unde vor fi puse si versiunile ulterioare.
Pentru propuneri, observatii, bug-uri, va rog deschideti topicuri aici: http://www.codexpert.ro/forum/viewforum.php?f=45

Post Reply