Microsoft Expression Blend 2 August Preview

Acest forum este destinat anunturilor si diverselor stiri legate de industria software. De asemenea puteti anunta aici lansarea propriilor produse. Acest forum nu este pentru anunturi de locuri de munca.
Post Reply
Marius Bancila
Fondator
Fondator
Judet: Timiş

Microsoft Expression Blend 2 August Preview

Post by Marius Bancila » 28 Aug 2007, 16:50

O versiune de preview pentru viitorul Blend 2 e disponibil la http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en. Cu aceasta versiune se pot crea aplicatii bazate pe Silverlight 1.0.

Printre noile feature-uri se afla si suportul pentru Visual Studio 2008. Proiectele WPF create cu Blend 2 August Preview sunt in mod default proiecte VS 2008 daca .NET Framework 3.5 este instalat. Suportul pentru proiectele din versiunile anterioare (Blend 1, si Visual Studio 2005) este evident asigurat. Mai multe despre asta se poate citi aici.

Marius Bancila
Fondator Codexpert, Microsoft MVP VC++
Site personal | Blog

neagu_laurentiu
Membru++
Membru++

Re: Microsoft Expression Blend 2 August Preview

Post by neagu_laurentiu » 29 Aug 2007, 16:18

Numai ca nu lucreaza cu VC++... decat daca scrii manual tot ! Asa au facut prima data cu VC++.NET privind WinForrms iar in versiunea urmatoare (2003) au inclus suport visual. Sa speram ca in Orcas+ o sa fie suport si pentru asa ceva, desi spuneau ca VC++ o sa se intoarca la programarea nativa...

Marius Bancila
Fondator
Fondator
Judet: Timiş

Re: Microsoft Expression Blend 2 August Preview

Post by Marius Bancila » 29 Aug 2007, 16:53

Stiu, dar m-am gandit ca unii s-ar putea sa fie interesati. Mie imi place Blend si Design, sunt tool-uri super faine. Doar ca nu am avut prea mult timp la dispozitie sa lucrez cu ele. Deocamdata doar C# si VB.NET sunt suportate pentru "code-behind pages". Din cate am inteles nu exista nici o intentie de a adauga C++/CLI (nu C++) in lista asta.
Marius Bancila
Fondator Codexpert, Microsoft MVP VC++
Site personal | Blog

Post Reply