Proiect personal - Duplicated Code Finder

Acest forum este destinat anunturilor si diverselor stiri legate de industria software. De asemenea puteti anunta aici lansarea propriilor produse. Acest forum nu este pentru anunturi de locuri de munca.
Post Reply
Afx
Junior
Junior
Judet: Bucureşti

Proiect personal - Duplicated Code Finder

Post by Afx » 19 May 2013, 13:58

Salut,

As dori sa aflu parerile catorva utilizatori, referitor la unul dintre proiectele mele - Duplicated Code Finder.
Este un Add-in de Visual Studio (2010 si 2012), care iti detecteaza cod duplicat, in functie de cateva criterii/filtre de cautare.
Pentru instalare, accesati https://docs.google.com/file/d/0BzLZYC- ... edit?pli=1
Nu poate fi instalat cu Visual Studio Express (aceasta versiune nu suporta Add-ins). Dupa instalare, accesari pane-ul de optiuni, din Meniul Tools -> Duplicated Code Finder.
Cautarea poate dura si cateva minute, in functie de marimea proiectului si criteriile de cautare.

Multumesc,
Vlad

Ovidiu Cucu
Fondator
Fondator
Judet: Iaşi

Re: Proiect personal - Duplicated Code Finder

Post by Ovidiu Cucu » 19 May 2013, 19:41

Fain si util.

Marius Bancila
Fondator
Fondator
Judet: Timiş

Post by Marius Bancila » 22 May 2013, 00:23

De ce nu e un link catre Visual Studio Gallery? De ce un executabil pe google docs? E mallware si vrei sa ne pacalesti?
Marius Bancila
Fondator Codexpert, Microsoft MVP VC++
Site personal | Blog

Afx
Junior
Junior
Judet: Bucureşti

Post by Afx » 26 May 2013, 19:22

@Ovidiu: Mersi!

@Marius: Pana azi nu stiam despre Visual Studio Gallery :) Am sa pun proiectul acolo, sper sa nu fie prea dificil. Nu e malware, e un proiect personal, pe care il tineam doar la mine pe profilul de Linkedin, si am zis sa-l mai raspandesc putin si altora, sa vad ce zic despre el. L-am pus pe un share de Google, deoarece am putut face asta foarte simplu, iar linkul poate fi accesat de oricine, fara alt soft instalat. Undeva in viitor, mi-ar placea sa am propria afacere IT, sau sa devin Consultant IT. Deocamdata sunt Software Engineer. Asa ca mi-am propus sa fac niste proiecte mici, care m-ar ajuta la a ma face putin mai cunoscut. Am inceput cu asta. Momentan, dezvolt un alt proiect mai mare.

Mersi,
Vlad

Marius Bancila
Fondator
Fondator

Post by Marius Bancila » 27 May 2013, 17:13

Impacheteaza-l corespunzator si pune-l pe Visual Studio Gallery. Oricine il poate descarca de acolo. Daca apare acolo, da un link aici si o sa-l incerc si eu.
Marius Bancila
Site personal | Blog

Marius Bancila
Fondator
Fondator

Post by Marius Bancila » 27 May 2013, 17:14

Apropo, de featureul asta din Visual Studio 2012 stiai: Finding Duplicate Code by using Code Clone Detection.
Marius Bancila
Site personal | Blog

Post Reply